Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

14 lipca 2020

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak dobrej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków!

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – ozdabiać ciastka czy wybierać i podawać składniki. Chcesz rozwijać zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją pomysłowość i co istotne – nabywają praktyczne umiejętności. A w tym samym czasie wspaniale się bawią. Łączenie ulubionych smaków, ćwiczenie prostych przepisów i dobieranie i mieszanie ingredientów – to wszystko sprawia, że dzieci chętnie gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się dodatkowo z regułami, jakie stosuje się w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach mogą również brać udział rodzice, dlatego jest to doskonała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie degustować to, co udało się stworzyć.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. Podczas kursu uczestnicy przygotowują deser i danie główne. Młodzi entuzjaści sztuki gotowania mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić wyborny makaron na słodko lub słono, czy też podjąć próbę upieczenia udekorowanej świeżymi składnikami, pachnącej tradycyjnej pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują również smaczny deser – mus z kruchym ciastem oraz polewą owocową. Lekcja poprzez zabawę to wspaniała metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych posiłków daje dzieciakom sporo satysfakcji. Nawet bardzo przekorne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu smakowitej pizzy bądź przystrajaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę i odpowiednie nastawienie do dzieci.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]