Wybór kasku na motocykl

29 października 2023

Nie ma większego znaczenia, jaki masz motocykl ani to, czy przebywasz na nim drogę do pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych lub wybierasz się na długie ekspedycje – kask to nakazany przepisami składnik garderoby jakiegokolwiek motocyklisty, dlatego że gwarantuje mu bezpieczeństwo, chroniąc głowę w razie wypadku.

Właściwy kask na motocykl, czyli jaki? / Odpowiedni kask na motor / Jaki polecamy kask na motocykl? / Jaki powinien być kask na motocykl?

Ciągle zastanawiasz się, czym kierować się podczas wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać, to właśnie dlatego zdecyduj się na kask dobrej marki, takiej jak HJC, jaki jak najlepiej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku dostępne są przeróżne typy kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym poszczególne warianty kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najatrakcyjniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, jakich skorupa stworzona jest z pojedynczego kawałka materiału. Są one najbezpieczniejszym rodzajem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, ażeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają asekuracji szczęki, są w następstwie tego mniej bezpieczne – wskutek tego poleca się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równocześnie kaski otwarte są w największym stopniu praktyczne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, które na dodatek posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to świetna marka, doceniana przez motocyklistów na całym świecie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane dużej liczbie testów – a równocześnie mają przystępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak i szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które to właśnie dzięki zastosowanym materiałom są bardzo lekkie, a równocześnie bardzo wytrzymałe.
Pośród kasków HJC są również repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Lokalizacja:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]

You May Also Like