Kufry motocyklowe – na jakie się zdecydować?

28 czerwca 2021

Jeśli chcesz zamówić kufry motocyklowe, powinieneś odwiedzić ten adres.

Przemieszczanie się na motocyklu wywołuje uczucie swobody, ale jeśli szykujemy się na dłuższą wycieczkę czy kilkudniowy wypoczynek może się okazać, iż ilość potrzebnych nam rzeczy nie zmieści się w zwykłym plecaku czy camelbagu. Często także transportowany ekwipunek jest na tyle ciężki, iż zamocowanie go na grzbiecie może mieć wpływ na bezpieczeństwo podróży. W takich sytuacjach warto pomyśleć o kupnie kufrów motocyklowych.

Kufer centralny i boczny – czym się od siebie różnią?

Podstawową kwestią, z którą musi zmierzyć się posiadacz pojazdu poszukujący kufra motocyklowego jest to, czy zaopatrzyć się w kufer centralny czy może lepiej postawić na kufry boczne. Jeżeli na jednośladzie przemieszczamy się głównie w terenie zabudowanym, a nasze dłuższe wyjazdy to najczęściej kilkugodzinne, dość krótkie trasy za miasto, można po prostu kupić i zamocować kufer centralny. Objętość takich kufrów wynosi przeciętnie od trzydziestu do pięćdziesięciu litrów, jednak jest to pakowność wystarczająca, by pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria, kurtkę, rękawiczki, a w niektórych sytuacjach nawet zapasowy kask. Plusem kufrów centralnych jest to, że ich ciężar rozkłada się równomiernie, bo instalowane są one na stelażach za plecami kierowcy. Inaczej wygląda to przy instalacji kufrów bocznych – te zakłada się po jednym z każdej strony jednośladu. Stąd też przy przewożeniu przedmiotów o znacznej wadze powinno się pamiętać, aby masa ładunku rozłożyć stosunkowo po równo na oba kufry, żeby powstrzymać przechylanie się motoru w trakcie jazdy na prawo albo lewo.

Które kufry motocyklowe kosztują kilkaset, a które parę tysięcy złotych?

W sklepach oferowanych wiele kufrów motocyklowych, różniących się od siebie zarówno kubaturą, ale i materiałem, z którego są sporządzone (np. wytrzymałe oraz lekkie aluminium czy wzmocnione polimery). Bezspornie wybierając kufry motocyklowe trzeba kierować się w szczególności ich solidnością i tym, czy gwarantują ochronę włożonych do nich przedmiotów. Jednak dla licznych miłośników jednośladów ważnym faktorem, nierzadko mającym znaczny wpływ na końcową decyzję o ich zamówieniu, jest także ich cena. Kufry centralne, ze względu na to, że są mniejsze oraz łatwiejsze do zamontowania, nie są znacznym wydatkiem. Wysokiej jakości kufer tego rodzaju można zamówić już za paręset złotych. Natomiast kufry boczne, które nabywa się razem z pełnym zestawem do instalacji na motorze, obejmującym wymagane stelaże, adaptery, ale także nierzadko i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już wydatek zbliżony do kilku tysięcy złotych.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

You May Also Like