Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

4 stycznia 2020

Co trzeba wiedzieć o magnetoterapia aparat?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza obrzęki.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

You May Also Like