Wyposażenie każdej mamy – odciągacz kataru

15 listopada 2018

Przeziębienie u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak jej lekceważyć. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak zatem zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie katar

Metod na odciągnięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a udrażnianie nosa za jej pomocą bywa dla malucha bardzo nieprzyjemne. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej skomplikowane urządzenia to aspiratory do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo efektywny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też wpierw ją rozrzedza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Jest on dostępny w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).

You May Also Like