Wybielanie zębów przy pomocy światła

13 lutego 2019

Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – gdy pasta nie pomaga

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (żele, soda oczyszczona, paski), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od przeglądu stanu jamy ustnej. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu określa się kolor zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważny jest także dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny znacząco redukując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.

You May Also Like