Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

18 lipca 2018

Niegdyś osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by używać protez. Nie jest to oczywiście trafione wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz też mają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez dentystów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje żadnych bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się alkoholu, papierosów i gorących dań. Ważne jest także stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz ból.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu tak ważne jest to, żeby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne informacje.

You May Also Like