Pozbądź się okularów i soczewek! Zdecyduj się na korektę wzroku

14 kwietnia 2022

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i często groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności, presbiopii, a także wielu rzadszych schorzeń. Ogromnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent prędko wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać adekwatną technikę leczenia oraz usunąć wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych aparatów diagnostycznych, dlatego są w stanie zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided. Prócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest testem koniecznym w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi dolegliwościami, jak np. ciałem obcym w gałce ocznej oraz likwidacją kaszaków.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

You May Also Like