Oczyszczacz powietrza – kiedy i dlaczego warto go używać?

23 listopada 2020

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze dotarła już do świadomości zwykłego obywatela Polski i coraz rzadziej jest lekceważona. Polacy zdają sobie sprawę, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma znaczący wpływ na nasz stan fizyczny. Aczkolwiek tak długo jak nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy musi sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od uznanych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest ryzyko występowania znacznego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego narażeni są przede wszystkim rezydenci większych miast oraz okolic w sąsiedztwie fabryk wydalających do atmosfery znaczne ilości owych pyłów. Codzienne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie negatywnego oddziaływania pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu uznanych producentów, jak np. AirFree, LIFAair bądź Meaco, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to już nowość na rynku. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza zanieczyszczeń, nieraz mają one także inne wartościowe funkcje.

Detekcja dwutlenku węgla oraz jonizacja – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, wobec tego bez problemu znajdziemy sprzęt właściwe do określonej objętości pokoju. Są to urządzenia względnie nieduże, toteż swobodnie daje się je przenosić między pokojami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one też grzyby oraz bakterie, które mogą powodować liczne choroby czy też reakcje alergiczne, a także groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje powietrze, co wytwarza we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie przynosi spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia posiadają też detektory ostrzegające o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności alergikom.

You May Also Like