Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

13 maja 2020

Społeczeństwo stopniowo zdaje sobie sprawę z tego, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, spaliny pojazdów, pyłki kwiatów, kurz czy bakterie i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Dzisiaj najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.

You May Also Like