Jak przebiega leczenie kanałowe?

20 maja 2019

Zaawansowana próchnica, martwica, zapalenie miazgi, złamanie zęba czy też konieczność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, iż najczęściej w ich wypadku leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie należy się bać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Etapy leczenia kanałowego

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, dlatego leczenie kanałowe wymaga zastosowania bardzo skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec napełnia się kanał zębowy cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, ceramiką albo materiałem kompozytowym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się więc wybrać rzetelnego dentystę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na wprawne oczyszczenie, a w następnej kolejności dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu dodatkowe zabiegi nie będą już konieczne.

You May Also Like