Implanty zębów – wygodniejsze i bardziej trwałe niż protezy

13 stycznia 2020

Implanty zębów to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a o ile stosownie o nie zadbamy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkadziesiąt lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – materiały

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest również fakt, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów?

Spektrum surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.

You May Also Like