Gabinet trychologiczny – tam znajdziesz specjalistę od włosów

12 grudnia 2018

Gdy dostrzegamy pierwsze oznaki wypadania włosów, zazwyczaj udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to schorzenie, które tak naprawdę dotyczy nie tylko starszych panów, ale także nierzadko płci pięknej.

Jak odbywa się diagnoza schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog jest w stanie, dysponując działaniem specjalistycznych sprzętów medycznych, posiadających mikroskopijne soczewki, sprawdzić stan skóry głowy, cebulek, kondycję włosów. Trycholog musi najpierw dokładnie ocenić, co jest czynnikiem sprawczym przerzedzania się włosów, żeby doskonale dobrać rodzaj terapii. Zazwyczaj bodźcem wywołującym przerzedzenie włosów są uwarunkowania dziedziczne, które niestety ciężko zahamować. Pozostałe kluczowe czynniki to przemęczenie organizmu, niewłaściwa pielęgnacja, zmęczenie włosów szkodliwymi zabiegami prostującymi. Szkodzi nam również stosowanie balsamów z intensywnie działającymi substancjami.

Jakie zabiegi wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się rozwiązaniem na nasze kłopoty z włosami. Pracujący tam trycholodzy mogą zaproponować osobom łysiejącym ciekawe rozwiązania na poprawienie stanu owłosienia. Są to kuracje zupełnie nieagresywne, które dają doskonałe efekty. Mezoterapia igłowa jest rekomendowana przez klientki i jednocześnie bardzo skuteczna. Terapia daje doskonałe rezultaty, nie tylko kiedy mamy do czynienia z dziedzicznym osłabieniem włosów, ale także tym zdeterminowanym niewłaściwą pielęgnacją. Bazuje na wprowadzeniu w skórę głowy odżywczych związków oraz witamin, które pobudzają cebulki do intensywnej produkcji nowych włosów. Należy przyjąć serię tego typu terapii, bo tylko systematyczne dostarczanie skórze pomocnych substancji przynosi doskonałe rezultaty. Włosy wyraźnie się regenerują, są grubsze i lśniące już po 5-6 mezoterapiach. Trycholog więc na pewno pomoże uzyskać spektakularną fryzurę – gdy pragniemy mieć bujne włosy.