Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

17 lipca 2018

Nie każde choroby jamy ustnej możemy wyleczyć zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy udać się na przykład w razie uszkodzeń dziąseł, znacznych uszkodzeń uzębienia, potrzeby wstawienia sztucznych zębów lub mostów i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu nowotworów bądź owrzodzeń. Które techniki są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza udać się, aby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – zabiegi

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po złamaniach konieczne jest czasem odbudowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz para się również leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub narośli – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – sporo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.

You May Also Like