Brakuje Ci witamin i soli mineralnych? Pij soki z buraków i kiszonej kapusty!

16 maja 2021

Więcej o soku z kiszonej kapusty na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan ponownie wracają na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają też inne, przedtem mniej popularne warzywa oraz owoce. Pisząc o zdrowotnych walorach fermentowanego jedzenia nie można nie wspomnieć też o napojach takich jak kwas chlebowy, maślanka albo wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie są godne uwagi – pomagają w nieskomplikowany i szybki sposób wprowadzić do naszego ciała witaminy potrzebne dla jego prawidłowego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie składniki w nich znajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo związków mających korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Głównym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty bądź inny kwaszonek to też doskonałe źródło witamin. Warte uwagi jest głównie wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto też pić z uwagi na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu należy pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Na dodatek liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają poradzić sobie z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. refluks czy wrzody dwunastnicy. Stanowią one też ochronę w trakcie terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

You May Also Like