Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

7 grudnia 2018

Katar u małych dzieci to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest tak ważne?

Zalegający katar prowadzi do komplikacji, a po nadkażeniu bakteryjnym może przekształcić się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, spływa po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się niebezpieczny dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak odciągać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do nosa, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejszy sposób niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, należy stosować po uprzednim rozrzedzeniu wydzieliny 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru należy zadbać o nawilżenie błony śluzowej nosa uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza można kupić w 3 wariantach: Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).

You May Also Like