Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

17 lutego 2022

Zobacz, gdzie kupić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do presoterapii – wskazania do używania

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Jest dużo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niezmiernie popularna wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne urządzenia CarePump do drenażu limfatycznego w domu

Duże możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, zatem bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. choroba nowotworowa bądź miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]