Cechy filtrów dokładnych F7 i F9 oraz absolutnych HEPA H13 i H14

11 października 2020

Jeśli chcesz kupić filtry hepa h14, skieruj się tutaj

Powiedzmy prawdę: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem Polska jest na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Regularnie słychać nowe powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też bezustannie poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry dokładne minipleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, domach lub urzędach bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, spaliny czy włosy. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę, która cechuje się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te mają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 produkowane są w wielu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a trwała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia wydajną pracę w wymagających warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu montowane są tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane normy sterylności powietrza, np. w przemyśle elektronicznym.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

You May Also Like