Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

19 czerwca 2021

Na serwismeteo.pl dowiesz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien drewnianych.

Na samopoczucie domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]