Zakładanie i utrzymanie trawników – powierz to specjalistom

24 marca 2019

Równo przystrzyżony trawnik prezentuje się elegancko i upiększa posesję. Współcześnie można skorzystać z pomocy przedsiębiorstw, które kompleksowo zajmują się utrzymaniem trawników. Komu dedykowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa trzcinowa i Lolium perenne

Usługi związane z pielęgnowaniem trawników zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. zarządy zieleni miejskiej, zespoły pałaców, różne instytucje czy urzędy, które muszą zatroszczyć się o ogromne powierzchnie posesji. Do obsiania trawnika używa się wiele rodzajów roślin, do których zaliczamy kostrzewę czerwoną rozłogową, życicę trwałą czy wierzchlinę łąkową. Ogromną popularnością cieszy się również trawa z darni, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej powierzchni. Co wybrać – trawniki siane czy z rolki? Wybór powinien zależeć od wielkości działki, spodziewanych efektów oraz specyfiki posesji. Gatunki rozkładane sprawdzają się nawet w przypadku pochyłej powierzchni.

Zakładanie i utrzymanie trawników – odchwaszczenie i skaryfikacja

Przedsiębiorstwa zajmujące się dbaniem o tereny zielone wykorzystują specjalistyczne narzędzia, które pomagają wykonać niezbędne prace. Zaliczamy do nich m. in. równiarki laserowe, agregaty, koparki oraz wiele innych potrzebnych maszyn. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników przebiegają zdecydowanie szybciej. Niezwykle istotne jest również nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się przy pomocy nowoczesnych linii kroplujących. Przedsiębiorstwa zajmujące się pielęgnowaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stracił swój dawny wygląd wskutek czynników zewnętrznych, takich jak śnieg lub działalność wandali. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczyć można odchwaszczenie, wertykulację czy nawożenie, trawnik znowu wygląda estetycznie.

You May Also Like