Pokaźna porcja wiedzy o mikropigmentacji blizny. Przeczytaj koniecznie!
Zbliznowacenia, które powstały na skórze na skutek różnych urazów, wielu jednostkom przeszkadzają albo wpędzają je w kompleksy. O ile zakamuflowanie blizn na częściach ciała bez włosów jest skomplikowane, o tyle na głowie czy brodzie pomóc w tym może mikropigmentacja.
Mikropigmentacja – blizny jakiego rodzaju można w ten sposób zamaskować?
Skóra to organ, który charakteryzuje się dużymi możliwościami odbudowy i zwykle potrafi zregenerować się nawet po ciężkim urazie. Jednakże jej odtworzenie sporadycznie jest kompletne. Po przecięciu skóry w miejscu urazu formuje się blizna, która przeważnie pozostaje widoczna do końca życia. Im głębszy uraz, tym większe prawdopodobieństwo, że po wyleczeniu miejsce to w przyszłości będzie wyraźnie wyróżniać się na tle reszty skóry. Blizny powstają w rezultacie różnorodnych chorób, urazów mechanicznych oraz oparzeń, a czasem wręcz są efektem nieprawidłowego bądź nie podjęcia leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć zwłóknienia odczuwalne w dotyku, ale mogą być też tylko odbarwieniem na skórze. Jeśli w wyniku skaleczenia zniszczone zostaną mieszki włosowe, na tym fragmencie skóry przestaną pojawiać się w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na głowie bądź w linii szczęki może spowodować u mężczyzn kompleksy na tym tle. W takich przypadkach można na szczęście poddać się zabiegowi mikropigmentacji medycznej blizn. Tym sposobem można zamaskować blizn na głowie, w obrębie zarostu czy w linii brwi, które pojawiły się w wyniku obrażeń mechanicznych, poparzeń, jak również po nieprawidłowo przeprowadzonych przeszczepach włosów metodą STRIP lub FUE.
Maskowanie blizn na głowie – czy efekty zostają na stałe?
Do mikropigmentacji medycznej można zgłosić się tylko jeśli blizna jest wygojona. Na ogół do zakamuflowania blizny wystarczy pojedynczy zabieg, lecz niektóre blizny wymagają 2 lub nawet 3 wizyt u linergisty (tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację). Wypada zaakcentować, że mikropigmentacja nie odtwarza włosów, lecz przez umieszczenie barwnika w górnych warstwach skóry przyczynia się do tego, iż blizna staje się mało bądź w zasadzie całkiem niewidzialna. Jest to możliwe dlatego, że specjalista zawsze perfekcyjnie dobiera kolor pigmentu do koloru włosów klienta poddającego się zabiegowi. W zależności od obszaru objętego zabiegiem, pojedyncza sesja mikropigmentacji blizny zabiera od 1 do nawet 5 godzin. Barwnik z biegiem czasu jest coraz to mniej intensywny aż finalnie znika, zatem żeby odświeżyć początkowy wygląd konieczne są cykliczne zabiegi w kilkuletnich odstępach.
Lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]