Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

4 marca 2020

Przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa zapewnia klientowi kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić przewozu śmieci do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to także najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, parkingów, dróg wewnętrznych czy boisk.

You May Also Like