Wywóz i utylizacja starych mebli

25 stycznia 2022

Zajrzyj w to miejsce, aby zamówić utylizację mebli Kraków.

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których z przeróżnych powodów nie potrafimy wyrzucić. Aby nie zagracały powierzchni mieszkaniu, najczęściej przenosimy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej. Kłopot jednak w tym, iż po jakimś czasie także te pomieszczenia robią się na tyle zapchane, iż codzienne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia skrupulatnego sprzątania, będącego okazją do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z domu, poddasza oraz piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Śmieci takie jak zużyte panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV, części ram okien czy popsute meble nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on też o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko oferują również profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, poddasza lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, o ile zostaną przekazane do PSZOK-u bądź firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być spalone lub trafić na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu ich podług materiału, z którego są wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych biurek, stołów albo regałów.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]