Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

24 kwietnia 2019

Więcej o ofercie wypożyczalni szalunków na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, najczęściej składające się z desek, sklejki laminowanej czy też metalu, które są szeroko wykorzystywane w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, kształtowania stosownego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji żelbetonowych bądź betonowych. Służą one także do zabezpieczania rowów w gruncie i podpierania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, schodów, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków ściennych i stropowych

Deskowania, to również nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Wiele firm budowlanych wypożycza w dzisiejszych czasach moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest niezwykle popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw nie mających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty, które oferują tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, posiadają obszerny wachlarz materiałów konstrukcyjnych, a także proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin również wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]