Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

28 lutego 2022

Aby skorzystać z doświadczenia specjalistów biura rachunkowego Katowice, zajrzyj tu.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest często źródłem sporych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Dobre strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy gwarancję, że potencjalne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to też oszczędność funduszy i pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można koordynować z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy sugerować się jedynie cennikiem porad – podejrzanie niskie ceny obsługi najczęściej oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy zdobyli odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

You May Also Like