Współpraca z architektem nie musi być trudna

22 października 2018

Zgłoś się po pomoc do architekta Kraków na joannaklusak.com

Budowa domu to z całą pewnością najistotniejsza inwestycja dla każdego z nas. Należy zatem dokładnie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z porad fachowców. Szczególny wpływ na to, jakie rezultaty dadzą nasze wysiłki, wywrze na pewno projekt domu. Możemy wprawdzie kupić gotowy projekt, jednak chcąc mieć gwarancję, że budynek okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, warto poprosić o pomoc architekta. Ze względu na to, że wielu czytelników nie wie, czym rzeczywiście się para, warto powiedzieć na ten temat parę słów.

O czym wiedzieć przed rozmową z architektem?

To, czy projekt spełni konkretne potrzeby, jest zależne szczególnie od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Należy również zapoznać się z głównymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, ponieważ w przypadku wątpliwości mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Co jest zadaniem architekta?

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ten projekt będzie rozpatrzony przez urzędy przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą być w nim zawarte rozwiązania, na jakich będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Zawartość obu dokumentów określają odpowiednie ustawy.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

You May Also Like