Sprawdzenie samochodów używanych – wykryj ukryte wady

3 października 2019

Kupno samochodu to istotny wydatek – dla wielu z nas wiąże się więc z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Nadzwyczaj dużym ryzykiem jest nabycie auta używanego – uczciwość ich sprzedawców niestety w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, okazuje się mieć „bogatą” historię i wiele defektów. Na domiar złego nie wszyscy jesteśmy w stanie znaleźć potencjalne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed zakupem warto więc zlecić profesjonalistom.

Sprawdzenie auta przed zakupem – rzeczywisty stan techniczny

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, by przekonać się, iż pojazd rzeczywiście jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego obecny właściciel. Najlepiej, jeśli auto sprawdzi profesjonalny, zaufany mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedawcą. W szczególności ważne okazuje się to w przypadku kupna wozu od pośrednika czy też z komisu. Czasem firmy, żeby zwiększyć sprzedaż, mają tendencję do przemilczenia informacji o różnorodnych wadach i usterkach, które przyczyniłyby się do obniżenia ceny. Sprawdzenie auta przed kupnem pozwala uniknąć takich błędów i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – historia pojazdu

Równie znacząca – a czasem nawet istotniejsza – jest historia pojazdu. Idzie tu szczególnie o dane o potencjalnych stłuczkach, w których brał on udział, przebiegu i rejestracji w kartotekach samochodów skradzionych. Sprawdzenie samochodu pod tym kątem umożliwia Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Korzystanie z nich jest płatne, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów gwarantują także dostęp do tej usługi – dzięki niej nie kupimy kradzionego auta i ustrzeżemy się wielu innych problemów.

You May Also Like