Rzeźby ogrodowe zamówisz w każdym stylu

27 stycznia 2020

Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na terenach publicznych, ale również na prywatnych posesjach. W której technice się je tworzy? Kto z reguły kupuje fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby ogrodowe?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nietradycyjna metoda kompozycji przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykanym sposobem na urozmaicenie terenów municypalnych oraz prywatnych ogrodów. Dzisiaj ogromnym popytem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których kształt został dostosowany do preferencji klienta, jego zamiłowań, jak również wielkości ogrodu. W dużych powierzchniach bardzo dobrze komponują się większe, monumentalne dzieła, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się z kolei wykorzystanie niewielkich rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy rzeźbami o surowej formie albo wprost przeciwnie – postawić na bogate wzory. Dobór odpowiedniej figury powinien być podyktowany charakterem ogrodu oraz tym, jaki rezultat pragniemy ostatecznie otrzymać. Sporym popytem cieszą się także niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są doskonałą formą aranżacji przestrzeni.

Przed muzeum i hotelem – gdzie eksponować nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Cudownie prezentuje się w parkach, miejskich zieleńcach, laskach, może także być dekoracją posesji przy hotelu, gmachu ministerialnym, galerii sztuki, uniwersytecie czy też innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają również klienci indywidualni, którzy zamierzają nadać swojemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje współczesny charakter ogrodu lub zdecydować się na figurę stylizowaną na antyk. Popularne stają się również imponujące rzeźby w stylu orientalnym, które będą oszałamiającym dopełnieniem ogrodu w stylu azjatyckim.

You May Also Like