Regały mobilne – rozwiązania dla chłodni i mroźni

28 stycznia 2019

Mnóstwo składów ma zbyt mały metraż do tego, by pomieściły się w nich wszystkie magazynowane przez firmę materiały. Problem ten jest wyjątkowo uciążliwy w mroźniach oraz chłodniach, które niełatwo jest powiększyć, a każdy dodatkowy metr sześcienny powoduje wzrost kosztów ich eksploatacji. W pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie konieczne jest utrzymanie warunków chłodniczych, pomocne będą regały mobilne. Na czym polega to rozwiązanie?

Czym są regały przesuwne?

Magazynowe regały jezdne różnią się od tradycyjnych tym, że montowane są na specjalnych szynach znajdujących na suficie oraz podłodze hali. Pozwala to zmieniać ich położenie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdym momencie można także mieć dostęp do dowolnej palety na terenie hali – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Dzięki wdrożeniu tej technologii, pojemność składu może zostać podniesiona nawet o kilkadziesiąt procent jednocześnie zachowując koszty eksploatacji na dotychczasowym poziomie.

Kiedy wybrać regały jezdne?

Jak już nadmieniliśmy, regały przesuwne są polecane przede wszystkim do mroźni oraz chłodni. Będą też świetnym rozwiązaniem w małych magazynach, właściciele których z przeróżnych względów nie mogą zdecydować się na ich rozbudowę. Regały przesuwne nie wymagają zmian w strukturze hali. Dzięki temu ich montaż jest możliwy zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już funkcjonujących. Może więc stać się idealnym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze wykorzystanie ich powierzchni, a także racjonalizację kosztów związanych ze magazynowaniem towarów.

You May Also Like