Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

22 grudnia 2020

Na joannaklusak.com/oferta/ otrzymasz rzetelną pomoc specjalisty w zakresie tworzenia projektów budowlanych Kraków.

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Powinniśmy przy tym zdać sobie sprawę, iż nie jest to łatwe zadanie, zaś szczególne trudności wiążą się z dopełnieniem wszystkich urzędowych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, jeśli przedstawimy projekt budowlany. Projekt powinien być przygotowany przez architekta, a jego treść określają właściwe przepisy. Co więc powinno się w nim znaleźć? Zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Treść projektów budowlanych

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument musi być opracowany na odpowiedniej mapie podpisanej przez geodetę oraz zawierać rozmieszczenie starszych i wznoszonych budynków , a także sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się również informacje o punkcie przechowywania śmieci, rozmieszczeniu roślin czy płocie. Projekty budowlane muszą poza tym zawierać projekty budowanych domów i często również oświadczenia firm dystrybuujących media. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się również załączenie wyników badań gleby.

Projekty budowlane – czemu tak istotne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że nasza inwestycja powinna odbywać się w myśl strategii określonej w owym dokumencie, zaś wszystkie niedopatrzenia będą przyczyną jej niezatwierdzenia.

Lokalizacja:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]