Pielęgnacja drzew – samemu czy z profesjonalną pomocą?

11 sierpnia 2018

Tereny zielone w miastach wymagają szczególnej dbałości – drzewka należy cyklicznie przycinać, a utrudniające widoczność konary usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w świetnej formie i czy wynajęcie fachowej firmy jest niezbędne? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zobacz nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – kiedy należy zdecydować się na wycinkę

montaż wiązań elastycznych, cięcia standardowe, frezowanie pni – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki ogrodu, jak również bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Cykliczne przycinanie drzew w okresie ich wzrostu daje wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O starsze nasadzenia również trzeba dbać – zainfekowane gałęzie należy regularnie usuwać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej firmy jest potrzebna także po wichurach, kiedy uszkodzone drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu mieszkańców.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych specjalistów

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja parków wiąże się z ciężką pracą. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny również do wyrównania terenu. Wówczas warto poradzić się specjalistycznej firmy, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycięciu drzewa. Specjalne maszyny rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei zagospodarować na przykład jako biopaliwo.