Najczęstsze usterki lodówek to w szczególności za małe temperatury, dokuczliwy hałas oraz brak szczelności. Co istotne, tego typu awarie niekiedy biorą się tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas wystarczy tylko przenieść urządzenie. Kiedy natomiast źródło usterki jest skutkiem zużycia podzespołów, konieczna będzie pomoc fachowcy. Ile na nią wydamy? W których sytuacjach naprawa lodówek będzie dobrym pomysłem, a kiedy należy nabyć nowy produkt?
Naprawa lodówek – kiedy zamówić?
Najbardziej podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich powodem jest nieprawidłowe używanie sprzętu. Do środka nie należy wszak chować produktów gorących, a korzystając z niej należy pamiętać o tym, by zamknąć drzwiczki. Jeśli idzie o urządzenia dla handlu, warto zastosować samozamykacze. Zbyt niska efektywność silnika rzutuje także na działanie zamrażalnika. Pamiętajmy, że w przypadku zauważenia awarii nie należy serwisować lodówki samodzielnie. Znacznie słuszniej zrobimy powierzając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na zamówione usługi.
Naprawa lodówek – koszty
Koszty naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależne są od typu awarii. Inną kwotę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, ceny naprawy mogą być większe. Niemniej jednak cena naprawy popularnych awarii jest bardziej opłacalna niż nabycie nowego urządzenia.