Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

17 marca 2021

Sprawdź WordPress atak na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w ostatnich latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że ilość witryn i sklepów działających z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Grafiki na stronieinternetowej zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Na witrynie znalazłeś linki do nieznanych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To raptem kilka z popularnych objawów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich sytuacjach niezbędne jest błyskawiczne działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji i przywrócenia strony internetowej do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa na ogół przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerów warto zlecić ekspertom od tego rodzaju działań.

Usuwanie malware ze strony internetowej – gruntowny przegląd baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów, a także pliki htaccess i wp-config. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długookresowa infekcja przyczyniła się do włączenia strony do wykazu zagrożeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują także konieczne kroki w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Okresowe aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek jest bardzo istotne, ponieważ usunięcie wszystkich następstw zawirusowania nie gwarantuje, że podobna sytuacja nie przydarzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]