Komu powierzyć usługi księgowe?

28 lipca 2018

Kontakty z fiskusem potrafią dla części firm stać się źródłem sporych problemów. Aby uporać się z tym bez niebezpieczeństwa dotkliwych często kar pieniężnych, potrzebne okażą się profesjonalne kwalifikacje – a tych nie posiada wielu przedsiębiorców. Jeżeli więc niedużo wiemy o kwestiach fiskalnych, najlepszym wyjściem będzie zlecenie ich fachowcom. Duże przedsiębiorstwa zwykle angażują swoich księgowych, jednak to wyjście bywa zbyt kosztowne dla niewielkich firm. Ich właściciele słusznie zrobią zawiązując współpracę z dobrym biurem księgowym. Jak więc wybrać biuro oferujące najlepsze usługi księgowe? O czym należy wiedzieć, by uniknąć przykrych pomyłek?

Usługi księgowe – na czym się opierają?

Usługi księgowe świadczone przez dobre firmy zapewniają łatwe działanie firmy w różnych dziedzinach. Dzięki nim bez obaw rozliczymy się z pracownikami, bez błędów obliczając należne im wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak napisaliśmy na początku, ustrzeżemy się również trudności z fiskusem oraz możliwych sankcji pieniężnych. Dobrze również dodać, iż usługi dobrych firm umożliwiają też bezproblemowe korzystanie z europejskich dopłat – na przykład dla pracodawców angażujących osoby niepełnosprawne.

Usługi księgowe – o czym pamiętać?

Wspomniane korzyści staną się jednak naszym udziałem tylko wówczas, gdy znajdziemy właściwe biuro księgowe. Jak sobie z tym poradzić? Sporo mówi nam o tym fakt, czy wybrane biuro posiada certyfikat wydawany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, że świadczone przez nie usługi zawsze są wysokiej jakości. Dobrze też wybrać usługi księgowe tych biur, które wykupiły polisę od odpowiedzialności cywilnej – w przypadku pomyłek ewentualne sankcje będą opłacone z otrzymanych w ten sposób funduszy.

Lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

You May Also Like