Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

15 maja 2022

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą lokalu na chrzciny w Krakowie? Nie zwlekaj! Skieruj się na palacradziwillow.pl.

Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem dotyczącym bezpośrednio ich nowo narodzonego dziecka, z tej przyczyny starają się, aby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednak trudne, szczególnie jeżeli na chrzest zaprasza się dużą liczbę krewnych i znajomych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym zakresie.

Nie śpiesz się – organizuj chrzest bez pośpiechu

Kiedyś chrzciny odbywały się zaraz po narodzinach malucha, niekiedy nawet tego samego dnia, z przyczyny wysokiej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzest przekształcił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższych dziecka, w związku z tym jest organizowany najczęściej kilka miesięcy po jego narodzinach. Pozwala to na dogłębne przemyślenie głównych aspektów tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość, jak również rodziców chrzestnych. Planując z parafią dzień sakramentu radzimy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, a także organizację dla nich obiadu i noclegu, o ile będą podróżować do nas z przeróżnych zakątków kraju. W wysłanych zaproszeniach radzimy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest wymagane do ustalenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie bójmy się także wskazać, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście przede wszystkim kupują zabawki, lecz rodzicom więcej radości sprawią praktyczne podarki, jak chociażby fotelik do auta, kołderka dla dziecka albo ubranka.

Lokal na chrzest czy obiad w mieszkaniu – co wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny urządzano zwykle w mieszkaniu rodziców malucha, dlatego nie każdy obecny podczas ceremonii w kościele bywał gościem odświętnego przyjęcia. Teraz normą jest już wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Analizując propozycje lokali, w których można urządzać przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią ślicznie udekorowane pomieszczenia, ale także współpracują z firmą cateringową, która przyrządzi menu pasujące do charakteru wydarzenia oraz która zapewni fachową obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament ma mieć miejsce w ciepły miesiąc, radzimy znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym rodzina albo fotograf zrobi przepiękne zdjęcia, a kilkuletni goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem. Istotny jest także taki dobór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu bądź wynajętego hotelu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]