Coach kariery pomoże Ci odkryć najlepszą drogę rozwoju

21 lipca 2020

Na janklusak.pl dowiesz się jak skorzystać ze wskazówek coacha biznesu

Rynek pracy w ostatnich latach jest niezmiernie konkurencyjny i wymaga ciągłego dopasowywania się do jego bieżących potrzeb. Dlatego tak istotny jest nie tylko rozwój osobisty jednostkowego pracownikafirmy, lecz również sprawna organizacja pracy całych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wspomóc się doświadczeniem profesjonalnego coacha.

Coach kariery – pomoc dla menedżerów i prezesów przedsiębiorstw

Wykwalifikowany coach psycholog pomaga rozszerzyć zakres umiejętności jednostki, przygotowuje ją na kolejne wyzwania zawodowe oraz następujące zmiany. Za sprawą wsparcia może ona dużo skuteczniej rozwijać swoje umiejętności, co owocuje lepszymi wynikami w pracy, ale też otwiera nowe perspektywy awansu. Coach ogniskuje swoją uwagę na ambicjach oraz celach klienta, zatem sesje z nim każdorazowo są spersonalizowane, ukierunkowane na realizację ustalonych założeń. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług doradcy zawodowego? Są to głównie menedżerowie oraz właściciele przedsiębiorstw, którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje w obszarze kierowania i planowania pracy.

Współpraca z coachem kariery – pierwszy kontakt i poznanie ambicji klienta

Podstawą owocnej w pożądane wyniki współpracy z coachem kariery, jest wnikliwe zrozumienie klienta. Z tej przyczyny pierwsza sesja z coachem skupia się na precyzyjnym wyznaczeniu ambicji oraz oczekiwań klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, umiejętności, najdotkliwszych klęsk i najważniejszych sukcesów zawodowych. Pomaga to określić, czy najodpowiedniejszą metoda rozwoju będzie coaching czy doradztwo oraz wybrać częstotliwość i ilość sesji potrzebnych do osiągnięcia zaplanowanych efektów. Wstępne spotkanie nie musi przebiegać z coachem oko w oko – można połączyć się przez komunikator czy też telefon. Po przeprowadzeniu ustalonej serii spotkań coach przygotowuje podsumowanie całego procesu. Wymienia w nim, które zamiary zostały osiągnięte, a także gdzie niezbędna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]