Co znajduje się w ofercie biur rachunkowych?

19 grudnia 2018

Prowadzenie własnej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia mnóstwa czynników. Pominięcie nawet jednego z nich może skończyć się wielkimi konsekwencjami. Wśród tych naprawdę ważnych wymienić należy prowadzenie księgowości, zatem wiele firm stawia na stworzenie własnego wydziału księgowości. Tymczasem o wiele tańszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, znalezienie którego obecnie nie wiąże się z żadnymi problemami.

Jakiego typu usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające aktualnie w naszym kraju dysponują wyjątkowo szeroką oferta. Są w stanie podjąć się prowadzenia tak księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą płacową i kadrową. Mogą występować w czyimś imieniu przedsiębiorstwa przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, GUS czy Urzędem Skarbowym. Sporządzają różnorodne sprawozdania budżetowe i oferują konsultacje księgowe. W zakres ich działalności wchodzi także zakładanie spółek oraz ich zamykanie. Szereg biur rachunkowych powiększa jeszcze bardziej swoją ofertę, np. poprzez opracowywanie wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie w przypadku firm zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Otwieranie w firmie oddziału księgowego nie jest wyjściem zbyt dobrym. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, czyli właśnie do biur rachunkowych. Jest to szczególnie zalecane w przypadku niedużych firm, stowarzyszeń i fundacji, ponieważ jest to dużo bardziej korzystne rozwiązanie, a ponad to przenosi odpowiedzialność na firmę z zewnątrz. Aktualnie znalezienie solidnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokim poziomie nie jest trudne.

Lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

You May Also Like