Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

24 kwietnia 2023

Pragniesz poznać więcej informacji o cateringu świątecznym w Krakowie? Wejdź na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/.

Koniec grudnia to czas, który spędza się z reguły z najbliższymi, jednakże spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Nierzadko personel firmy organizuje je na własną rękę, przynosząc własnoręcznie przygotowane dania, jednak w ogromnych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze jest skuteczny. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych śniadań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych w wąskim gronie, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, uszka z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Rzecz jasna, na wigilijnym stole powinny zająć swoje miejsce typowe świąteczne potrawy. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupiący filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa rybna. Na stole nie może zabraknąć też pierogów z kapustą i grzybami, które przeważnie spożywane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zakąsek na zimno, między innymi bez sałatki warzywnej czy ryby po grecku. Trzeba też zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy kutię z miodem, makowiec albo lekki sernik.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Organizację Wigilii w firmie trzeba rozpocząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Musisz określić datę wydarzenia i zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej ustalić przewidywaną liczbę uczestników uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić stosowną ilość porcji. W dobrym tonie jest skonsultować z załogą menu i wespół wybrać te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Ważne jest też to, żeby dowiedzieć się czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które znajdują się w cieście, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają produktów odzwierzęcych. Dla tych pracowników trzeba zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednakże nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]