Spędzasz wiele godzin na grach? Koniecznie kup fotel dla graczy!

28 kwietnia 2021

Przeglądając reklamy salonów z wyposażeniem wnętrz często widzimy w ich ofercie działy przedstawiające fotele dla graczy. Szereg konsumentów na ogół nie dostrzega różnic między fotelami do grania a fotelami biurowymi, ale prawdziwi gamerzy są świadomi, że właściwie dopasowany fotel gamingowy jest nieodzowny, bowiem wyraźnie zwiększa komfort rozgrywki.

Krzesła gamingowe – stabilność, solidność i opcja regulacji

W ciągu ostatnich trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły niesamowitą popularność i ekspresowo wyprowadziły się z salonów gier do naszych mieszkań. Zaistniał również e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu włącza gry dla przyjemności, lecz wręcz spędza przed komputerem kilkaset godzin rocznie trenując do kolejnych zawodów. Z tego też powodu nieodzowne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których podstawowym zadaniem jest danie graczom dobrego podparcia przy równoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu w trakcie kilkugodzinnych rozgrywek. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie fotela dla gracza? Na początku sprawdź, w jakim zakresie umożliwia on regulację elementów mających wpływ na jego ergonomię, takich jak wysokość siedzenia, zagłówka i podłokietników, rozkład poduszek na wysokości lędźwi i łopatek czy kąt maksymalnego i minimalnego wychylenia oparcia. Istotne są również surowce z jakich wykonane zostało takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe na duże obciążenia, a na powierzchniach stykających się bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być osłonięte materiałem, który nie doprowadzi do zadrapania czy podrażnienia skóry.

Co wpływa na koszt krzeseł gamingowych?

Koszt zakupu krzesła dla gracza nie jest niski – cena najtańszych foteli tego rodzaju zaczyna się ok. 300 zł, z kolei w przypadku modeli z górnej półki częstokroć znacznie przekracza 1000 zł. Z czego wynika takie spektrum cen? Tanie modele foteli komputerowych dla graczy na ogół dają ograniczoną możliwość regulacji i są wytworzone z tworzyw niższej jakości, jednakże bez problemu zaspokoją wymagania osób, które przesiadują przed ekranem po kilka godzin w tygodniu. Modele przeznaczone dla zawodowych graczy mogą udźwignąć ogromne obciążenia (nawet do 150 kg!), są często pokryte bardzo trwałą prawdziwą skórą dają szerszy zakres regulacji pojedynczych podzespołów, jak również posiadają takie udogodnienia, jak uchwyty na słuchawki, kieszonki na drobiazgi bądź podnóżki.

You May Also Like