Projektowanie gabinetów lekarskich. O czym trzeba pamiętać aranżując gabinet?

30 stycznia 2024

Aranżacja gabinetu lekarskiego - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Planowanie gabinetu medycznego to nie wyłącznie kwestia estetyki i wizerunku, lecz również wiedzy. Prawidłowo zaprojektowany gabinet powinien dawać komfort zarówno pacjentom, jak również personelowi, jednak również spełniać standardy. O czym należy wiedzieć, aranżując gabinet oraz komu warto to zadanie zlecić?

Planowanie wnętrz gabinetów medycznych to nie taka prosta sprawa

Dobrze zaprojektowany gabinet lekarski powinien spełniać parę warunków:

  • być wygodny dla pacjentów i dla personelu,
  • gwarantować bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • estetycznie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, że:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla indywidualnej praktyki lekarskiej i gabinetu dentystycznego lub też 15 m2 dla gabinetu doktora rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka ma posiadać taką powierzchnię, jaka umożliwia pełny obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych oraz niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Aranżacja gabinetu medycznego – komu ją zlecić?

Znajomość przepisów to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów lekarskich to naturalnie dzięki swojemu dużemu doświadczeniu doskonale wiedzą, które materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało normy, a równocześnie prezentowało się estetycznie i jednocześnie możliwie jak najbardziej przytulnie. Specjaliści od aranżacji gabinetu medycznego mają też świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać przychylne emocje u pacjentów i personelu.

Obok estetyki wybitnie istotna jest również funkcjonalność – dobrze i fachowo zaprojektowany gabinet lekarski musi być bezpieczny i komfortowy.

Lokalizacja:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

You May Also Like