Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

5 marca 2022

Więcej informacji o panelach drewnianych.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka godzin, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Podobnie jak wszystkie produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w pokoju. Należy więc zapewnić im odstępy przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like