Co wyróżnia lipotransfer od innych zabiegów estetycznych?

5 czerwca 2021

Współcześnie medycyna estetyczna żywiołowo się rozwija. Osoby, które decydują się na poddanie się zabiegom estetycznym, mają sposobność wyboru spośród kilku metod modelowania części ciała oraz redukcji zmarszczek. Jedną z nich jest lipotransfer, uważany za zabieg mało inwazyjny. Jest on wykorzystywany nie tylko w celach typowo estetycznych, ale pozwala on również na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek np. u pacjentów po masektomii.

Czym charakteryzuje się lipofilling?

Atutem lipotransferu, zwanego też lipofillingiem, jest fakt, że w trakcie zabiegu korzysta się z tkanki tłuszczowej pobranej bezpośrednio od pacjenta i przenosi się ją w ten obszar ciała, któremu objętość pragniemy zwiększyć. To w dużym stopniu minimalizuje (lecz, oczywiście, całkowicie nie wyklucza) ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Z wykorzystaniem autologicznego transferu tkanki tłuszczowej przeprowadza się mnóstwo zabiegów estetycznych, zaczynając od drobnych zabiegów regeneracji skóry twarzy oraz dłoni, po większe zabiegi, jak ujędrnienie oraz modelowanie piersi lub pośladków. O uniwersalności lipotransferu świadczy także to, że wykorzystuje się go celem odbudowy ubytków tkanek i usuwania blizn, a także w ginekologii estetycznej, przykładowo do modelowania warg sromowych. Kolejnym istotnym atutem lipotransferu jest zdecydowanie trwałość uzyskanych za jego sprawą efektów.

Lipotransfer – skąd z reguły pozyskuje tkankę tłuszczową?

Nie każdy pacjent, który zgłosi się do kliniki medycyny estetycznej z zamysłem poddania się lipotransferowi, uzyska zgodę na ten zabieg. Specjalista w oparciu o bieżące wyniki badań rozpatruje drobiazgowo sytuację zdrowotną ze swoich pacjentów. Lipotransferu nie przeprowadza się między innymi u osób, u których wykryto raka, u ciężarnych kobiet i u cierpiących na nadciśnienie, niewydolność nerek, choroby układu krążenia bądź zakrzepicę. Jak przebiega zabieg lipotransferu? Na pierwszym etapie w znieczuleniu punktowym pobiera się od pacjenta tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder bądź brzucha. Z uzyskanego materiału odseparowuje się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste, a w kolejnym kroku wstrzykuje się ją w te rejony ciała, którym pragniemy podnieść objętość. Najczęściej są to twarz oraz okolice dekoltu.

Lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

You May Also Like