Wyprawa w Alpy – wycieczka dla aktywnych podróżników

27 grudnia 2023

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak korzystnej oferty wycieczki w Alpy!

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już na wylot wszelkie marszruty w w Karpatach, w Sudetach oraz w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Krótko o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Dom – 4545 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Eiger albo Tre Cime di Lavaredo. Rozróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy łączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla pasjonatów gór o różnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już stosowne umiejętności narciarskie i potrafią wykazać się wystarczającą kondycją fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, którym zależy zwłaszcza na aspekcie szkoleniowym, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Największym plusem takich wycieczek jest to, że prowadzone są w niedużych, zwykle 7-osobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się pamiętnym przeżyciem, niosącym radość z pokonywania osobistych ograniczeń, ale także rozpalającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like