Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

28 lutego 2024

Więcej szczegółów o ładnych miejscach w Małopolsce znajdziesz tu.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz trudno odnaleźć się w potopie wiadomości o najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych i godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o bardziej i mniej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka odszukają kempingi, motele i hotele, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i muzea zlokalizowane w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Z kolei dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie oraz urok parków narodowych i krajobrazowych.

Przydatne rozmówki i spis ambasad – ważne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Informacje dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w m.in w języku rosyjskim, słowackim i niemieckim, francuskim. Niezwykle przydatna dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie wizyty w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego