Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

11 października 2023

Ciekawe trasy rowerowe w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, kultowe oraz nieznane, jednak z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny krajobraz – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprawidłowiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są także mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Ładne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają pasjonatów wspinaczki, nie wyłącznie laików, ale również uznanych alpinistów i himalaistów.