Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

18 listopada 2022

Chcesz poznać atrakcje w Małopolsce? Koniecznie odwiedź visitmalopolska.pl.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o godnych zobaczenia zabytkach oraz najnowszych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – co tu znajdziesz?

Żeby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko znajdą zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, jak również kempingi, hotele i pensjonaty zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Co ciekawe, dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy urok małopolskiego folkloru.

Spis konsulatów i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku hiszpańskim, włoskim i niemieckim, francuskim. Szczególnie wartościowa dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słowa i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży po Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

You May Also Like