Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

30 marca 2024

Korzystna oferta wycieczek dla aktywnych.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, by zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – znakomita okazja, aby przyswoić sobie dodatkowe umiejętności

Wyprawy dla aktywnych to pieczołowicie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć różne rejony świata oraz naszej ojczyzny z kompletnie nowej perspektywy. Program takich wypraw jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie doświadczy z pozycji komfortowego fotela na balkonie wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych wrażeń to dodatkowo kapitalna szansa, by nabyć przydatne kwalifikacje, bo częstokroć łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania mechanizmów przetrwania na danym terenie. W trakcie wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w przypadku zejścia lawiny. Wypada także nadmienić, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko góry w Europie – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz ciekawe rejony

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas znakomitej wytrzymałości fizycznej, to przeważnie wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z mocną kondycją, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących globtroterów – bez większych przeszkód poradzą sobie także w trakcie wycieczki w Himalaje albo do Namibii.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]