Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

12 września 2018

Najistotniejszym powodem, przez który na portal internetowy może zostać założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych negatywnych obostrzeń?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie nadmiernej ilości odnośników kierujących internautów na naszą stronę internetową. Łamią one zasady rzetelnego pozycjonowania ustalone przez firmę Google, bo manipulują pozycją strony w wynikach wyszukiwania. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią artykułów promujących naszpikowanych sztucznymi odnośnikami. Szerzy się również zjawisko wymiany linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nierzetelne praktyki zostaną ujawnione, a to wiąże się z gwałtownym obniżeniem jej pozycji w przeglądarce, nawet o 40 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na adres www zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o reaktywowanie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje pełnego sukcesu. Skierujmy swoje kroki do profesjonalnej agencji SEO, jeśli pragniemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Profesjonaliści automatycznie ustalą realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie prestiżowym podmiotom.

You May Also Like