Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

17 października 2019

Odpoczynek na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania znana w naszym kraju od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy wynagradzają jednak oszałamiające widoki. Rafting po Dunajcu to doskonała sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting Dunajcem to też wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.

You May Also Like