Wyprawy górskie – sposób na niezapomniane wakacje

15 listopada 2018

Szukasz dobrej oferty wypraw w góry? Nie zwlekaj! Skieruj się w to miejsce

Bardzo dużo osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się przygotować?

Aktualnie przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale również najwyższe góry Afryki, Azji czy Meksyku. Z pewnością ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście pomoc agencji mnóstwo usprawnia, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z bardzo ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem i dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to wymogi, które trzeba koniecznie spełniać. Nie można zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy w góry konieczne jest pełne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like